Bizi Bozar Aşkitom! Reklam Filmi

//Bizi Bozar Aşkitom! Reklam Filmi

Bir süredir reklamlarda alışkanlık haline dönüşen, bazılarının da kötü kopya olmaktan öte gidemediği, delikanlı abi modası başladı.

Bunun son örneklerinden ve bana göre maalesef kötü örneklerinden biri, Şevket Çoruh’un oynadığı, Ofçay Hazine Zengin Dem kare demlik poşet çay reklamı. ‘Yuvarlak bizi bozar, köşeli olacak’ diyerek sevimli bir şekilde delikanlı abi ağzıyla başlayan reklamın büyüsü, aynı adamın mutfakta çayı kendisinin yapıyor oluşuyla ve içeriden seslenen karısına ‘geliyorum aşkitom’ demesiyle tuzla buz oluyor.

Önceki yazılarımın bazılarında, başarılı tersten okumalara şaşırarak örnekler vermiştim. Bu reklamda o hissiyat bana geçmedi. ‘Yuvarlak bizi bozar, köşeli olacak’ diyerek söze başlayan bir delikanlı abi profili, en fazla eşine ve arkadaşlarına çay demleyip bir ihtimal servis ederken görülse, tersten okuma bir şekliyle başarılı olurdu sanırım.

Ayrıca bir demlik çay poşetinin yuvarlak olması bizi neden bozsun canım. Ömrü hayatımda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az karşılaşıyoruz sonuçta.

Sonuç olarak ‘geliyorum aşkitom’ la reklam filmi ne final yaptıran delikanlı abi olmamış.